Organizacja pracy

- Zapraszamy ciężarne od 29 tygodnia ciąży

- Zajęcia są prowadzone w zależności od tematu w formie wykładu, pokazu lub ćwiczeń praktycznych:
- „grupa ” spotyka się w 6 kolejnych tygodniach o godzinie 17:00, zajęcia kończą się około godziny 18:30, ostatnich zajęciach ustalana jest data wyjazdu do sali porodowej celem zapoznania się z topografią i zwyczajami przyjętymi podczas prowadzenia porodu (Ruda Śląska/ Bytom). Szczegółowych informacji o spotkaniach udziela położna Grażyna Piechaczek, kom: 502-345-498. Na zajęcia zaprasza również Martyna Mączka!

Przyszli rodzice, którzy są zainteresowani udziałem w spotkaniach i nie mają z kim zostawić swojego dziecka ,mogą zgłosić się na zajęcia razem ze swoją pociechą. Ciężarne, które nie mogą przyjść ze swoim partnerem i chcą uczestniczyć w kursie z osobą towarzyszącą mogą zaprosić na spotkanie koleżankę/ mamę lub inną wskazaną przez siebie osobę (udział osoby towarzyszącej jest nieodpłatny).

Ciężarne będące pod opieką Przychodni Lekarskiej Szombierki kierowane są na zajęcia do jednej z grup w 29 tygodniu ciąży- wcześniej, mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony pań położnych zatrudnionych w Przychodni (Gabinet Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej).

Prosimy o przyniesienie ze sobą zmiennego obuwia (zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej)

- Spotykamy się w kameralnych grupach ( maksymalnie 6 par)

- W danym dniu realizowany jest zaplanowany wcześniej temat, który stanowi integralną całość, dlatego można rozpocząć uczestnictwo w zajęciach od dowolnego tematu. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach. Ciężarna oraz osoba towarzysząca może wybrać te tematy, które uważa za ważne i chce w nich uczestniczyć.

- W trakcie dwugodzinnych zajęć omawiany jest zaplanowany temat, zgodnie z harmonogramem, z czego 30 minut przeznaczamy na naukę technik relaksacji oraz prowadzone są ćwiczenia gimnastyczne  i oddechowe przygotowujące do porodu.

- Na zajęcia z ćwiczeniami prosimy założyć wygodny strój.