Koszty

- BEZPŁATNIE pacjentki posiadające deklarację do położnej w Przychodni Lekarskiej Szombierki w ramach realizowanej edukacji przedporodowej (poradnictwo finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia)

Ciężarne z Bytomia i miast ościennych zainteresowane kursem bezpłatnym mogą złożyć deklarację Wyboru Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej tylko na okres uczestnictwa w Szkole Rodzenia i po jego zakończeniu kolejny raz złożyć deklarację w przychodni, z której dotychczas korzystały- wówczas udział w zajęciach jest zupełnie bezpłatny.

Jak to działa?

Każda kobieta ma prawo w jednym roku kalendarzowym dwukrotnie i bezpłatnie zmienić położną POZ. Dzięki temu w bezpłatnych kursach mogą uczestniczyć również ciężarne, które korzystały dotąd z innych przychodni. Decydując się na edukację przedporodową w Przychodni Lekarskiej Szombierki mogą panie korzystać z dotychczasowego lekarza pierwszego kontaktu i innych specjalistów w swojej przychodni, zmieni się tylko położna. Deklaracja Wyboru Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej i edukacja przedporodowa, to zupełnie oddzielne świadczenie i zgodnie z aktualnym stanem prawnym nie obowiązuje rejonizacja, każda z pań może korzystać z wizyt u lekarza rodzinnego w miejscu zamieszkania, a edukację przedporodową realizować w innym miejscu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych zajęciach!

- Pozostałe ciężarne : 360 zł za cały kurs (6 zajęć po 2 godziny). Płatne przed pierwszymi zajęciami. Osoba towarzysząca bezpłatnie.